22. 09. 2018.

3. kolo

CSKA u Turskoj bolji od Monaca

CSKA vs Monaco

Antalya je od srijede do subote domaćin pripremnog turnira na kojemu igra šest ekipa. Prošlogodišnji finalist Zadar Basketball Tournamenta se nalazi u skupini s francuskim Monacom i turskim Banvitom.

Prvog dana turnira igrači Dimitrisa Itoudisa su bili bolji od Monaca. Na poluvremenu su vodili 44:23 i do kraja ogleda su kontrolirali rezultat. Francuzi su tek u posljednjoj četvrtini (13:23) uspjeli smanjiti na 11 razlike zaostatka. Kod Moskovljana najbolji je bio ovogodišnje pojačanje Alec Peters (19p, 8sk), Corry Higgins je dodao 16, a  Othello Hunter 14 poena. Monaco je predvodio Ian Hummer s 15 ubačaja. Sutra je na rasporedu susret s Banvitom, ako CSKA pobijedi u subotu će za prvo mjesto igrati protiv najboljeg iz skupine u kojoj su Žalgiris, Tofas i Anadolu Efes.

CSKA u Zadar dolazi u euroligaškom sastavu. S kineskim Liaoningom 20. rujna otvaraju turnira, a dan kasnije im je protivnik njemački Bayern.