M. Hermannsson 23:05 2-6 1-3 0-0 0 0 0 9 1 0 2 3 5 11.0
T. Cavanaugh 20:07 1-3 0-1 0-0 1 6 7 2 1 0 1 3 2 6.0
N. Giffey 28:30 10-12 3-4 0-0 2 2 4 1 1 1 1 3 23 24.0
J. Thiemann 18:02 5-6 0-0 3-4 0 2 2 1 1 0 1 2 13 20.0
L. Sikma 15:51 2-3 0-1 3-4 0 2 2 4 2 0 2 1 7 12.0
T. Schneider 20:16 3-8 1-4 0-0 3 3 6 1 2 0 1 3 7 8.0
M. Mason 12:46 2-5 0-2 1-2 0 0 0 3 1 0 0 1 5 7.0
K. Ogbe 00:00 0-0 0-0 0-0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0
J. Mattisseck 06:41 0-0 0-0 0-0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 1.0
39-67 10-27 12-16 9 20 29 25 11 3 11 24 100 127.0
58.2% 37.0% 75.0%
PHOTOPRESS VIDEOREPORT

Jedan ‘skalp’ i dvije stotke… Zadar porazom završio nastup na Zadar Basketball Tournamentu

Košarkaši Zadra porazom su završili nastup na šestom izdanju Zadar Basketball Tournamenta. Nakon iznenađujuće pobjede nad Himkijem na otvaranju turnira i dobrog otpora prošlosezonskom finalistu Eurolige Anadolu Efesu, ekipa Ante Nazora večeras je poražena od berlinske ALBA-e rezultatom 68-100.

Otvaranje susreta proteklo je u znaku njemačkog sastava. Momčad Aita Garcije Renesesa na krilima svog najboljeg strijelca Marcusa  Erikssona povela je 0-7 trgnuvši u početnim minutama uspavane Zadrane. Odgovorili su domaćini preko Bryona Allena prišuljavši se malo po malo na posjed zaostatka (12-14), no bilo je očito da je će raspoloženom Amerikancu trebati ‘dati ruku’ ne bi li Dalmatinci došli u priliku ponoviti izvrstan rezultat otprije dva dana.

Držali su se Nazorovi momci na priključku sve do kraja prve četvrtine i zadiranja u dublju rotaciju, a onda je krenuo nalet Berlinčana. ALBA je iskoristila gotovo četiri minute bez koša Zadra i serijom 0-13 otišla na velikih 17 razlike. Ubojiti Eriksson torpedirao je domaći koš, a agresivna obrana Nijemaca nije dala previše prostora za dolazak do otvorenih šuteva, pa je utakmica već do odlaska na veliki odmor ušla u mirne vode. Naporan ritam i treća utakmica u tri dana uzeli su svoj danak rezultat čega je odlazak u svlačionice s minus 14 iz zadarske perspektive (39-53).

Nastavak je donio istu sliku. Dalmatinci se niti u jednom trenutku nisu predavali, no bio je primjetan nedostatak energije i centimetara u reketu pa je ALBA mirno kontrolirala ostatak susreta. Razlika se sve do ulaska u posljednju dionicu vrtjela na dvadesetak poena prednosti za berlinski sastav, a priliku su u posljednjim minutama dobili i mladi Jan  Palokaj i Jure Planinić kojima će iskustvo igranja protiv euroligaške momčadi zasigurno dobro doći u igračkom razvoju.

Vrijedi istaknuti da je petorka Zadra koja je završila susret u prosjeku imala samo 21 godinu što je vrijedan zalog za budućnost.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Marcus Eriksson i Niels Giffey s 24, odnosno 23 poena, dok je Zadrane predvodio Bryon Allen s 14 koševa.

Autor: Paolo Saric/basketball.hr