J. Farr 18:28 1-5 0-1 0-0 0 2 2 0 0 0 0 2 2 -3.0
D. Gilbert 23:21 3-6 1-2 2-2 2 6 8 1 0 0 2 3 9 11.0
S. Fundić 22:04 3-8 0-0 1-2 1 1 2 0 3 0 2 5 7 1.0
J. Planinić 10:59 2-3 0-0 0-0 1 0 1 0 0 0 0 2 4 2.0
P. Marić 09:24 2-2 0-0 0-0 1 0 1 1 0 0 1 2 4 3.0
D. Vukovic 13:49 2-6 0-3 0-0 1 3 4 1 0 0 1 5 4 -2.0
K. Uljarević 10:55 0-1 0-1 2-2 0 0 0 2 0 0 2 0 2 3.0
J. Palokaj 03:04 0-1 0-0 0-0 1 0 1 0 0 0 1 0 0 -2.0
32-68 6-21 11-14 8 18 26 16 11 0 15 30 81 60.0
47.1% 28.6% 78.6%
PHOTOPRESS VIDEOREPORT

Raspoloženi Allen nedovoljan Zadranima protiv finalista Eurolige

Anadolu Efes je naučio lekciju od HimkijaNakon jučerašnje izvrsne igre i pobjede na otvaranju Zadar Basketball Tournamenta košarkaši Zadra večeras su poraženi od turskog prvaka rezultatom 100-81.

Za razliku od ruske momčadi koja je u sinoćnji susret ‘ušla’ sa sedam koševa minusa, Turci su od prve minute krenuli agresivno i nakon manje od tri minute otišli na dvoznamenkastu prednost (2-12). U domaćim je redovima ponovno bio raspoložen Bryon Allen koji je u početnim minutama ukrao tri lopte, što je nadogradio s 11 poena, no nadahnuta predstava 27-godišnjeg Amerikanca tek je nakratko uspostavila ravnotežu na parketu.

Pokušali su Zadrani agresivnom obranom držati korak s prošlosezonskim finalistom Eurolige, no sudački trojac je od samog otvaranja zauzeo čvrst kriterij pa je već nakon deset minuta bila primjetna velika diskrepancija u broju slobodnih bacanja: Efes ih je izveo 13, Zadar samo dva.

Ulazak igrača s klupe dao je potreban impuls domaćinima koji su zahvaljujući dobroj obrani i četiri i pol minute bez primljenog koša iz igre nakratko prišli na pet poena zaostatka, no kako se bližio odlazak u svlačionice tako su gosti iz Istanbula ubacili u brzinu više i učas se vratili na dvoznamenkastu prednost. Prvi je povukao James Anderson, a nadovezali su se Dogus Balbay i Tibor Pleiss za ugodnih plus 15 turskog prvaka u 19. minuti (49-34).

Nastavak je donio igru u sličnom ritmu. Zadrani su do poena dolazili uglavnom izvan reketa, lampice na semaforu koje pokazuju broj osobnih pogrešaka domaćina svijetlile su kao na božićnom drvcu, a Efes se vrtio na petnaestak poena plusa. Ako je pitanje pobjednika u tim trenucima i dolazilo u pitanje, sve je dvojbe odagnalo otvaranje četvrte četvrtine u kojemu je Atamanova družina otišla na 20 koševa viška nakon čega se domaća publika zabavljala majstorijama Allena i – podrugljivim traženjem sudaca da sviraju prekršaj.

49 dosuđenih pojedincima nije bilo dovoljno.

Najefikasniji u pobjednički redovima bili su Krunoslav Simon s 14, te Bryant Dunston i Alec Peters s 13 poena, dok je Zadrane predvodio Bryon Allen s 27 koševa.

Autor: Paolo Sarić/basketball.hr